LABORATORNÍ ROZBORY VODY

Zajišťujeme kompletní rozbory všech typů vod včetně jejich odběru. Využijte možnosti objednání rozboru vody.

Objednat rozbor vody

Rozbory vody

Ke stanovení používáme metody:

  • spektrometrické (např. stanovení fluoridů, dusičnanů, železa)
  • titrační (např. suma vápníku a hořčíku – tvrdost, chloridů)
  • potenciometrické (např. pH)
  • plynové chromatografie (např. chloroform, benzen, bromoform)
  • atomové absorpční spektrometrie (např. olovo, měď, zinek)

Pro stanovení speciálních stanovení používáme moderní přístroje řízené počítačem. Provádíme také senzorické analýzy pitných vod (pach,chuť).

Máme plně vybavenou mikrobiologickou laboratoř, kde se stanovují jednotlivé mikroorganismy (např. koliformní bakterie, enterokoky, Staphyloccocus aureus) a laboratoř pro biologické analýzy. Pro odběry a vzorkování jsou naši pracovníci odborně vyškoleni a výjezdní skupina je pro vzorkování plně vybavena.

Jak probíhá rozbor vody

Při objednání rozboru vždy probíhá dohoda se zákazníkem o požadovaném druhu a účelu rozboru. Vždy se snažíme vyhovět v nejbližším možném termínu. Poté buď naši pracovníci odeberou vzorky na místě a odvezou je ke stanovení do laboratoře nebo si v případě rozboru pro soukromé účely zákazník vyzvedne lahvičky k odběru v laboratoři. Jsme tu pro Vás pondělí až pátek 6 - 14 hodin. Zákazníkovi vysvětlíme způsob odběru a dostane od nás přesné písemné pokyny (viz. níže).

Po přijetí do laboratoře je vzorek co nejrychleji zpracován a vyhodnocen. Provádíme interpretace výsledků, tzn. porovnání s legislativou, zda jednotlivé parametry splňují požadavky příslušných vyhlášek a zákonů. Vždy rádi vysvětlíme nesrovnalosti, při překročení jednotlivých stanovení se budeme snažit nalézt vyhovující řešení.

Využijte možnosti on-line nezávazné objednávky rozboru vody. Po vyplnění a odeslání poptávkového formuláře se s Vámi co nejdříve spojí naši pracovníci.

Přílohy ke stažení


TOPlist